אבני מדרך פתרון עיצובי לגינה וחיסכון במים

מצב המים בארץ בשנים האחרונות אינו מזהיר ולכן, אנשים מצאו פתרונות שונים לחיסכון במים במיוחד כאשר מדובר על השקיה. במקום דשא טבעי, אנו רואים כי בשנים האחרונות אנשים החליפו את הדשא הטבעי בדשא הסינטטי, מוצאים צמחיה שהיא חסכונית במים, דק וכן, אבני מדרך, אשר יכסו את השבילים השונים בגינה ויקנו להם מראה טבעי. ניתן לשלב אבנים אלה ליד מפלים, במעבר בין אזורים שונים בגינה ועוד. אין צורך בתחזוקה מיוחדת, כי אם בתכנון נכון של הגינה. יש ליצור מרחק נכון, בין אבן מדרך אחת לשנייה, כך שיהיה קל לדרוך עליהן ושלא יהיה ביניהן מרווח גדול מדי, כך שהן תהיינה נוחות להליכה בשבילים השונים שבהם הן תהיינה מוצבות.

ישנם גוונים שונים של אבני מדרך, אם בגוונים של קרם, אדמדם או אפור. ניתן לנייד אותן בקלות גם אם החלפתם את העיצוב או הסדר בגינה. הבחירה של האבנים המשמשות לשבילים השונים בגינתכם, זה כבר עניין של טעם אישי ושילוב נכון של הגוונים של אבנים אלה, לפי האלמנטים השונים והגוונים הנמצאים בגינתכם.

פתרון להבדלים בגובה הקרקע

אם יש לכם הבדלי גובה בגינה, אין פתרון טוב יותר מאשר הצבת אבני מדרך. כאשר יש שפל לדוגמא, שאי אפשר לישר אותו, הצבה של אבנים אלה, עשויה לפתור את הבעיה. יש לציין, כי אם אתם כבר החלטתם לבנות שביל בגינתכם, כדאי למצוא אבנים אלה, שלא תהיינה שוות בגודלן, מה שייצור מראה טבעי ומיוחד בגינתכם. כדאי לחשוב גם על ילדים וגם על מבוגרים שיהיו בגינה ולכן הצבה נכונה של אבנים אלה היא חשובה.

המראה של אבני מדרך, מעניק מראה חמים וטבעי והיתרון הנוסף שאתם נמנעים מחול ובוץ אצלכם בבית, אם בחורף או אם בקיץ. את הגוון של אבני השביל, יש להתאים לאלמנטים השונים. אם לדוגמא יש לכם בגינה מזרקה או בריכת נוי בגוון קרם, יש להתאים את הגוון של אבני השביל לגוונים הנמצאים בגינה ולאלמנטים הנוספים, כגון כדים, מסלעות וכדומה.

היכן רוכשים אבני מדרך?

אבני שביל או מדרך, ניתן למצוא במשתלות או בחברות המשווקות מוצרי גינה כגון לוקי נחל, כדים גדולים מאבן או חרס, מסלעות, מזרקות ועוד.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *